Wentylacja

Strony www - posty

Wentylacja - świeże powietrze

Odpowiednia cyrkulacja powietrza to kluczowy element we wszystkich pomieszczeniach. Człowiek w ciągu godziny wdycha około 500 litrów powietrza, dlatego jakość powietrza jest niezwykle istotna. Świeże powietrze jest nieodzowne dla zdrowia, bezpieczeństwa, komfortu i efektywnej pracy urządzeń. Jakość powietrza, którym oddychamy, ma wpływ na sprawność naszego układu oddechowego oraz ogólną funkcję organizmu. Oferujemy Państwu rozwiązania technologiczne, których celem jest najwyższa jakość powietrza w przestrzeniach, w których przebywacie.

Wentylacja naturalna

Zasady działania wentylacji naturalnej są bardzo proste. Ciepłe powietrze w domu unosi się i opuszcza dom przez kominy wentylacyjne, wytwarzając podciśnienie w budynku. Podciśnienie powoduje zasysanie powietrza z zewnątrz przez otwory w ścianach budynku (nawiewniki, otwarte okna, drzwi, etc.). Im większa jest różnica temperatury wewnętrznej i zewnętrznej, tym większa ilość powietrza jest wymieniana. Nawet sprawnie działająca wentylacja naturalna ma pewne niepożądane efekty. Przepływ dostarczający odpowiednią ilość świeżego powietrza do wnętrza jednocześnie powoduje duże straty energii, ponieważ ogrzane powietrze ucieka przez komin. Przeciwdziałanie polegające na ograniczaniu przepływu powietrza źle wpływa na środowisko wewnętrzne, gdyż powietrze szybko staje się nieświeże. Inną wadą wentylacji naturalnej jest brak kontroli nad tym procesem.

 

Wentylacja mechaniczna

Systemy wentylacyjne z mechanicznym odprowadzaniem powietrza działają w sposób następujący: powietrze jest usuwane z wnętrza domu za pomocą wentylatorów. Powietrze jest wywiewane z kuchni, toalet, łazienek i pomieszczeń gospodarczych, a wymiana powietrza odbywa się w sposób podobny do wentylacji naturalnej, poprzez nawiewniki, okna i szczeliny w budynku. Jedyna różnica polega na tym, że powietrze jest przede wszystkim jest pobierane przez specjalne otwory i kratki wentylacyjne, a nie przez szczeliny pod drzwiami i inne nieszczelności. Ważne jest, aby nie usuwać powietrza z pokojów sypialnianych i salonów, ponieważ przepływ powietrza odbywałby się w niewłaściwym kierunku, co mogłoby prowadzić do rozprzestrzeniania się zapachów kuchennych lub gromadzenia wilgoci wewnątrz domu. Systemy wentylacji z mechanicznym odprowadzaniem powietrza są popularne ze względu na niskie koszty i prostotę instalacji. W przeszłości tego typu systemy często miały takie same wady jak wentylacja naturalna, czyli niewentylowane powietrze z zewnątrz było zimne i nieoczyszczone. Obecnie nawiewniki dostarczające powietrze do ścian zewnętrznych mogą być wyposażone w filtry usuwające zanieczyszczenia. Dzięki odpowiedniemu projektowi i rozmieszczeniu urządzeń systemu wentylacyjnego można zapobiegać przeciągom i innym niepożądanym efektom.

 
Strony www - posty (1)

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Rekuperator to jeden z elementów wentylacji mechanicznej domu, która jest procesem wymiany zużytego (domowego) powietrza na świeże dostarczane z zewnątrz. Wentylacja mechaniczna przede wszystkim zapewnia bezproblemowe stałe dostawy czystego i świeżego powietrza, zabierając jednocześnie z pomieszczeń domowych powietrze zużyte.Stosując nawiew świeżego, filtrowanego powietrza, minimalizujemy rozwój bakterii, grzybów i wirusów, które mogą znajdować się w niewentylowanych pomieszczeniach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z dolegliwościami alergicznymi.

Gdzie wdrażamy układy wentylacyjne?

Wdrażamy systemy wentylacyjne w biurach, sklepach, restauracjach, zakładach produkcyjnych i placówkach zdrowia na terenie Gdańska i okolic. Montujemy systemy wentylacji dopasowane do konkretnych pomieszczeń, dobierając odpowiednie urządzenia, tak aby działały sprawnie i optymalnie. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta, zawsze dobieramy konkretne wentylatory do danego budynku i potrzeb jego użytkowników. Staramy się dopasować instalacje wentylacyjne tak, aby spełniały jak najlepiej swoje zadania w zależności od wymogów i potrzeb budynków, takich jak małe mieszkanie, dom, biuro czy placówka medyczna.

Jesteś zainteresowany/a?